Dění kolem SDH

M - Sv. Florián 23. 4. 22

V sobotu 23. dubna byla po dvouleté pauze naše oblíbená zahajovací soutěž o sošku Sv. Floriána na náplavce v Českých Budějovicích. Vzhledem k tomu, že se saje voda přímo z Vltavy a v královské disciplíně s PS-12 je veškerá výzbroj uvnitř automobilu, příp. vozíku, je tato soutěž uznána i jako námětové cvičení JSDHO. Přesto se soutěže zúčastnilo pouze 6 družstev. My, muži "A" jsme soutěžili s PS-8 a s PS-12, obě kategorie jsme suverénně vyhráli. V PS-8 jsme měli konkurenci pouze v našem "béčku", které bylo tedy 2. PS-12 jsem vyhráli o 20 s nad 2. Starými Hodějovicemi, které navíc nejeli podle pravidel, ale měli savice i stříkačku venku z auta již před startem... Další dvě družstva byla daleko za námi. Přivezli jsme tedy tři poháry a dvě putovní sošky Sv. Floriána.

Dorost - Zlivská stovka 24. 4. 22

V neděli 24. 4. jsme s dorostenkami vyrazili na závod v běhu na 100 metrů s překážkami. Jelikož jsou Jihočeské stovky otevřené i pro závodníky jiných okresů, byla konkurence vskutku nášlápnutá. V kategorii mladších dorostenek se nejlépe umístila ze 17 závodnic Peťa (10., čas 23,99 s), 11. byla Kája (24,37 s), 13. Eliška Je. (24,85 s) a 15. Áďa P. (26,89 s). V kategorii středních zaběhla náš nejlepší čas 22,63 s Natka, se kterým byla 16. z 25. Marťa při obou pokusech smolně spadla z kladiny, počítal se jí čas 26,80 s, který byl 25. Starší dorka byla Kačka, čas 23,05 s a 6. ze 7. Ještě se hecnul Tomáš v kategorii mužů, jelikož kategorie veteráni není. Zaběhl 23,78 s a byl 10. z 15. Počasí se ukázalo býti aprílové. I kroupy jsme zažili.

MŽ - Obvodová soutěž - Olešník 30. 4. 22

V sobotu jsme uspořádali soutěž 9. obvodu. Nu, pěkně nám obvod zeštíhlel. V kategorii muži bez omezení jsme ve štafetě a útoku soutěžili pouze my a kluci z Pištína. Ženy bez omezení zastoupily pouze naše holky a z Mydlovar a v mužích nad 35 let běželi útok jen Mydlovary, které vyhrály a Bavorovice. Pištín zvítězil v mužích, i když ve štafetě 4 x 100 m jen o břicho a v ženách naše holky. Ve štafetě to oběma družstvům žen natřely naše dorostenky, vyhecované až na soutěži. Počasí nezlobilo, přeuzené klobásky se povedly a večer po soutěži i čarodějnice shořela. Takže až na mizernou účast jsme spokojeni.

MŽ - VC Mydlovary 7. 5. 22

Je za námi první Velká cena okresu. Účast nevelká, pouze 9 družstev mužů a 4 žen. Úspěch je, že jsme dali dohromady i muže, jelikož se nám vrátil někdejší mladý hasič Kuba Lafata, navíc asi o tři hlavy vyšší. Štěstí zkouší na proudu. Po jednom tréninku a nyní již i po dvou soutěžích, je již v podstatě hotový proudař. Každopádně dnes to zkonil hlavně béčkař* . Čas 25,92 s a 6. místo. Ženy se poskládaly včera, kdy pršelo, takže běžely bez tréninku, přesto se větší chyba nedostavila. Časem 23,49 s získaly 2. příčku. Nově udělaná stříkačka je tedy zajeta.

*pozn. béčkař=autor

MH - Borovanská šedesátka 8. 5. 22

V neděli 8. 5. dvanáct našich mladých hasičů a hasiček bojovalo v Borovanech o postup na mistrovství republiky v běhu na 60 metrů s překážkami. Z každé kategorie postupovali první tři. Začínaly mladší dívky, které jsme měly tři. Naše největší naděje Anetka zadrhla patou při přeskoku překážky a následoval hrůzný pád. Naštěstí to odnesl jen naražený loket. Každopádně do druhého pokusu již nenastoupila. Další byla Barča Š. S časem 24,53 s obsadila slušnou 12. příčku z 23 závodnic. O největší překvapení se nám postarala Vikča, která tuto disciplínu běžela pouze na jednom tréninku ve čtvrtek. Při druhém pokusu zaběhla 21,48 s a obsadila skvělou 4. příčku a postoupila do semifinále pro první čtyři, kde zaběhla 21,11 s, ale pro nezapojenou proudnici měla neplatný pokus. Za mladší chlapce běžel Tomík Ji., byl 14. z 19. Lépe se dařilo Adámkovi, který šedesátky běžel již loni v Ohrazeníčku. S časem 23,88 s obsadil 10. místo. Pak přišlo na řadu pět našich starších dívek, v nejobsazenější kategorii 28 závodnic. Když vezmu pořadí od konce, tak nejméně úspěšná byla Eliška Je. Čas 16,30 a slušné 15. místo. Áďa P. 10. za čas 15,58 s. Kája 14,67 s a 6. příčka. Marťa byla s časem 14,56 s 4. a Natka za 14,29 s fantasticky 2. s postupem na podzimní MČR. Navíc vyhrála semifinále, kam postoupila i Marťa, které se již tolik nedařilo. Ve finále dvou nejlepších již zapracovala únava a Natka byla 2. Starší chlapce zastoupil Tonda a Tom M. V této kategorii již není 70 cm překážka jako u předešlých, ale 150 cm bariéra. Tonda zaběhl 16,62 s a byl 7. ze 17, pěkně. Tomík s časem 14,70 s postoupil ze 4. místa do semifinále, kde pak byl 3. Shrnutí: tři 4. místa, smolně těsně za postupem na MČR a jeden postup je nad očekávání vynikající výsledek. Pochvalu zaslouží všichni naši závodnícii ostatní, včetně pořadatelů. V našem kraji budou ještě dvě kvalifikační soutěže na MČR, tak ještě zkusíme zabojovat, aby se tam sama Natka nebála :o)